wpid-20140607_124518.jpgThis week’s finds: Cauliflower (White and Green $2 per lb.) The Green has a mild nutty flavor. Lettuce (3 for $6), Cucumbers (3 for $1), Red Cabbage ($2), !/2 Gallon Milk($5, don’t balk at the price. It tastes Great, It is just Milk,nothing added, and it lasts twice as long as the Crap from the Grocery), Strawberry Milk and Kefir(aka liquid yogurt????LOL)

FYI: Corn, Tomatoes and Peppers should be coming in starting next week.

 

Til next time……Check out your local Farmer’s Market. www.eatlocalgrown.com.

Can't wait to hear from you

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s